Oszczędzasz 18%

L.R. Baggs LB12™ 2 3/8''

Sugerowana cena sprzedaży: 530 PLN
437 PLN
Oszczędzasz: 93 PLN (18%)
2010000009697
W magazynie
+
  • Pinterest

LB12™ 2 3/8''

Pickup piezo zintegrowany do gitar akustycznych 12-strunowych

LB12 jest jedną z wersji pickupa LB6, pickupa od którego rozpoczęła się wielka kariera L.R. Baggs.

Przetwornik do gitary akustycznej LB6 sprzedawany jest już od ponad 20 lat i niezmiennie pozostaje ulubionym przetwornikiem takich artystów, jak: Vince Gill, Phil Keaggy, Kathy Mattea i James Taylor.

Nietrudno odgadnąć, dlaczego tak jest. Wyrazistość i ciepło uzyskiwanego brzmienia w połączeniu z ogromną odpornością na niepożądane sprzężenia czynią LB6 najlepszym rozwiązaniem dla muzyków grających bardzo głośno i na dużych scenach.

LB6 posiada trzy wyjątkowe właściwości. Po pierwsze, cały przetwornik został wykonany jako podstawek z zatopionymi wewnątrz sześcioma sensorami. Ponieważ są one integralną częścią strategicznie umieszczonego pomiędzy strunami a korpusem gitary akustycznej elementu, transmisja drgań odbywa się bez przeszkód w całej szerokości pasma dźwiękowego.

Po drugie, sensory reagują nie tylko na wibracje, ale także na zmiany nacisku strun na podstawek. Pozwala to ubarwić naturalne ciepło brzmienia wytwarzanego przez korpus zadziornym charakterem dźwięku atakowanych strun. Po trzecie, pickup LB6 zaopatrzony został w wyjątkowy układ zapobiegania sprzężeniom zwrotnym. Dzięki temu stał się najbardziej odpornym na sprzężenia przetwornikiem niemagnetycznym spośród wszystkich tego typu elementów produkowanych dla gitar akustycznych. Jeżeli zatem gracie bardzo głośno i mimo to chcecie zachować w pełni naturalne brzmienie, musicie zaopatrzyć się w pickup LB6.

Przetwornik zbudowano z materiałów tak dobranych, aby przenosiły drgania strun równie dobrze, jak tradycyjny podstawek. LB6 w żaden sposób nie zmienia brzmienia gitary akustycznej, a tym bardziej jego wyglądu. Mało tego, kształt pickupa może być regulowany w dokładnie taki sam sposób, jak odbywa się to w przypadku typowego podstawka. Można mu zatem nadać nieco inny profil lub obniżyć podpiłowując od spodu.

Wysoki poziom sygnału umożliwia bezpośrednie podłączenie gitary do większości wzmacniaczy czy efektów, bez konieczności stosowania wyspecjalizowanego przedwzmacniacza. Bardzo dokładne ekranowanie zapewnia wyjątkowo niski poziom szumów i zakłóceń.

Każdy przetwornik LB6 jest budowany ręcznie, co gwarantuje najwyższą jakość wykonania.

Regulacje gitary przeprowadzane we własnym zakresie mogą spowodować trwałe uszkodzenie instrumentu. Zalecamy korzystanie z naszej Pierwszej Pomocy Gitarowej.

Postów nie znaleziono

Napisz opinię

Wyprzedaż